NUO KO PRADĖTI PLANUOTI VESTUVES?
PLANUOTI PATIEMS AR SAMDYTI VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?
Toks klausimas iškyla nusprendus susituokti. Vienas poras vilioja galimybė pasireikšti organizuojant savo vestuves, jie yra pilni kūrybinių minčių, kurias nori įgyvendinti, kitos neturi laiko ar noro. Viskas priklauso nuo situacijos, sužadėtinių poreikių ir noro dalyvauti šventės kūrime. Neretai jaunieji klysta manydami, kad jei išsirinko datą, bažnyčią, šventės vietą, fotografą, tai darbai jau baigti ir lieka tik „nedidelė“ pagalba planuojant šventę. Iš tikrųjų paminėti dalykai yra pats paprasčiausias darbas. Toliau svarbūs sudėtingiausi darbai, kuriems reikia žinių, patirties ir begalės laiko: visa ko suderinimas iki šventės, kiekvienos smulkmenos sužiūrėjimas, galimų problemų numatymas ir kiti dalykai. Jau nekalbant apie reikalingos patirties turėjimą sumanymų įgyvendinimui šventės dieną. Nuoširdžiai dirbančiam profesionalui planuojant vestuves yra ką veikti ištisus metus, todėl tikėtina, kad merginos, pačios planuojančios vestuves ir neturinčios šioje srityje patirties, papildomo streso ir klaidų neišvengs.
Prieš priimdami sprendimą realiai įvertinkite, ar tikrai galėsite / norėsite po tiesioginio savo darbo skirti laiką kitam darbui – vestuvių planavimui, kuris susidės iš rinkos ir kainų analizės, diskusijų, ginčų tarpusavyje, po to su draugais ir giminaičiais, nemigo naktų, nesibaigiančių smulkmenų paieškų, rankdarbių ir dar daug daug visko… Tai reiškia – sudie, brangūs savaitgaliai, draugai ir poilsi dviese. Ar esate pasiryžę tokiu ritmu gyventi ištisus metus, o gal ir daugiau?
MITAS I – PATIEMS PLANUOTI VESTUVES PIGIAU
Labai daug lemia porų požiūris. Vieni puikiai supranta, kad siekiant iškelti sklandžiai organizuotas vestuves planuotojos „etatui“ taupyti neverta, kiti galvoja, kad pajėgs susitvarkyti patys, be to – dar ir „sutaupys“ (o čia didelis klaustukas) Neretai, artėjant vestuvėms, sulaukiu ypač daug supanikavusių merginų laiškų, supratusių, kad šventės dieną pačios nebepajėgs visko aprėpti ir kontroliuoti, ir kad pagalbininkai joms yra būtini!
Mano jaunieji dažnai po vestuvių paatvirauja, kad jų ir draugų vestuvių biudžetas buvo vienodas, o rezultatas skiriasi kaip diena ir naktis: mat anie planavo patys, o manieji į pagalbą pasitelkė planuotoją. Pastariesiems šventė dažniausiai pranoksta lūkesčius.
Ne kartą yra buvę atvejų, kai jauniesiems su planuotojos pagalba pavyko išleisti net mažiau pinigų, nei buvo suplanavę. Taip yra todėl, kad ji gali pasiūlyti nuolaidų įvairioms paslaugoms, žino, kaip teisingai sudėlioti svarbiausius šventės prioritetus (akcentus), todėl pinigai nešvaistomi nereikalingiems dalykams, nekalbant apie patiriamas nemažas degalų išlaidas ir sugaištą laiką ruošiantis šventei. Planuotoja kuria šventę atsižvelgdama į jaunųjų finansines galimybes ir suplanuoja pagal jų išgales viską, ko reikia išbaigtoms vestuvėms – iki pat kulminacijos. Be to, ji padarys už jus daugiau, nei galite įsivaizduoti. Kad jūs galėtumėte tiesiog švęsti. Ir KOKYBIŠKAI. Ji tiksliai žino, KAS ir KUR Lietuvoje teikia geriausias, kokybiškiausias paslaugas.
Suprantama, yra ir sėkmingų atvejų, kai jauniesiems pavyksta patiems suplanuoti vestuves ne ką prasčiau nei tai daro profesionalai. Greičiausiai jie turi tam gabumų ir laiko arba tiesiog nekelia šventei daug reikalavimų ir jos nesureikšmina.
MITAS II – ARTIMIEJI PADĖS PLANUOTI VESTUVES
Būkite supratingi ir neapkraukite savo vestuvių rūpesčiais draugų, mamų ir giminaičių – tai nesąžininga jų atžvilgiu. Patikėkite, jie liks jums nuoširdžiai dėkingi, jei šventės dieną galės nevaržomi džiaugtis jūsų laime, o ne juodai dirbti ne tik šventės dieną, bet ir ištisus metus ruošiantis jai. Ir nemanykite, kad, pavyzdžiui, draugas sutiko jums padėti iš didelio noro. Gana dažnai sutinkama iš gryno mandagumo. Ir turbūt nė neįsivaizduojate, kaip jie po to gailisi, kad apsiėmė visą tai daryti – ne kartą teko klausytis tokių istorijų... Pažadėti yra viena, o kai reikia dirbti ties planavimu ištisus metus neskaičiuojant savo laiko, tai jau visai kas kita... O kur dar atsakomybės jausmas prieš jus ir noras nenuvilti! Suprantama, yra ir sėkmės istorijų, bet kur kas dažniau girdžiu būtent tokias.
NUO KO PRADĖTI?
Neretai nusprendę susituokti jaunieji ilgus mėnesius ieško informacijos, kaip vestuves suplanuoti pačiam. Galų gale, perskaitę daugybę straipsnių, forumų ir pasiklydę informacijos gausoje, įvertina viso proceso sudėtingumą ir grįžta prie vestuvių planuotojos paieškos – nuo ko ir reikėjo pradėti. Na, o jeigu apsisprendėte patys planuoti šventę, rekomenduočiau užsirašyti į individualią konsultaciją.
INDIVIDUALI KONSULTACIJA
Užsirašykite į individualų konsultacinį susitikimą su vestuvių planuotoja, kurio metu ji pasidalins savo patirtimi ir žiniomis, atsakys į jums rūpimus klausimus, patars vestuvių dienos plano, dekoravimo, biudžeto sudarymo klausimais, patars, kaip išvengti daugybės planavimo klaidų.
VESTUVIŲ DIENOS KOORDINAVIMAS
Tie, kurie turi pakankamai žinių ir noro savarankiškai ruoštis šventei, neužmirškite realiai įvertinti savo galimybių organizuoti darbus ir išpildyti idėjas šventės dieną. Pagalvokite, ar tikrai tą dieną galėsite tinkamai pasirūpinti darbais, viską kontroliuoti ir koordinuoti? Ar norėsite šventinį rytą puošiantis ar fotografuojantis atsakinėti į netylančio telefono skambučius ir spręsti iškilusius klausimus? Ar vilioja perspektyva iš vakaro iki vėlumos ruošti smulkmenas šventei, o vestuvių dieną jaustis nuvargusiais? Galbūt verta turėti žmogų ne iš artimųjų rato, o vestuvių dienos pagalbininką-koordinatorių? Jis būtų atsakingas už jūsų idėjų įgyvendinimą per vestuves, kad galėtumėte be rūpesčių mėgautis didžiąja savo diena.
Kad ir kokį būdą pasirinksite savo vestuvių planavimui, linkiu, kad jūsų diena būtų romantiška, lengva ir nerūpestinga.
Parengė:
留言